Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Nefre z miasteczka Tczew. Mam przejechane 69901.03 kilometrów w tym 12731.24 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 14.52 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie. 2024 button stats bikestats.pl 2023 button stats bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl

UBEZPIECZENIA KREDYTY

2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl ZALICZONE GMINY
free counters
majorka last minuteStatystyki zbiorcze na stronę

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Nefre.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2013

Dystans całkowity:784.30 km (w terenie 123.00 km; 15.68%)
Czas w ruchu:45:09
Średnia prędkość:17.37 km/h
Maksymalna prędkość:25.00 km/h
Liczba aktywności:15
Średnio na aktywność:52.29 km i 3h 00m
Więcej statystyk
  • DST 93.00km
  • Teren 20.00km
  • Czas 06:00
  • VAVG 15.50km/h
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

WKOŁO JEZIORA ŻARNOWIECKIEGO

Czwartek, 30 maja 2013 · dodano: 04.06.2013 | Komentarze 12

Wycieczkę „Dookoła Jeziora Żarnowieckiego” planowałam już od dawna. Wcześniej zaplanowana trasa miała przebiegać trochę inaczej, niż na wyrysowanej mapie. Chciałam troszeczkę pojeździć po Puszczy Darżlubskiej, ale niestety to miejsce z powodu braku czasu musieliśmy pominąć. W wielu miejscach byliśmy już wcześniej autem, ale jak wszyscy wiemy to nie to samo, co zwiedzanie na rowerze. Odkryliśmy również wiele przepięknych miejsc, o których napiszę pod fotkami. Trasa była dosyć trudna, ponieważ Kaszuby to teren pagórkowaty, ale my lubimy wyzwania…..
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w Wejherowie, do którego dotarliśmy autem. Niestety korek spowodowany pracami drogowymi w Gdyni opóźnił start naszej wycieczki. Najważniejsze, że pogoda i humory dopisały. Do domu przyjechaliśmy około 23, oczywiście zmęczeni ale zadowoleni…
Poniżej mapka i kilka fotek



http://www.bikemap.net/pl/route/new#lat=54.60773&lng=18.23876&zoom=13&maptype=roadmap


Ruszamy z Wejherowa © Nefre

"BRAMA PIAŚNICKA”, która została zbudowana na miejscu czołgu radzieckiego ma upamiętniać ofiary, bohaterów i męczenników totalitaryzmów XX wieku. – faszyzmu i komunizmu.


Dotarliśmy do miejscowości Orle © Nefre

Przez Bolszewo docieramy do miejscowości Orle, troszeczkę bez sensu, ponieważ robimy niepotrzebne kółko.

Skwerek rekreacyjny w Orle © Nefre


Przez las © Nefre



Docieramy do szlaku w Puszczy Darżlubskiej © Nefre

Docieramy do drogi Wejherowo- Krokowa, zjeżdżamy do Puszczy Darżlubskiej, jak widzimy szlaki oznakowane, droga leśna utwardzona, chociaż nie wiadomo jak jest w głębi lasu (o tym przekonamy się podczas następnej wycieczki)...

Jedną nogą i jednym kołem w Puszczy Darżlubskiej © Nefre



W drodze © Nefre


Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Tyłowie © Nefre

W Tyłowie znajduje się zabytkowy kościół zbudowany w 1755 roku z fundacji generała Józefa Przebendowskiego, należący do Parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Tyłowie © Nefre



Pozostałości po niedokończonej Elektrowni Jądrowej Żarnowiec © Nefre


Pozostałości po niedokończonej Elektrowni Jądrowej Żarnowiec © Nefre

Elektrownia Jądrowa Żarnowiec (EJŻ) – polska elektrownia jądrowa budowana w latach 1982–1990 w miejscu zlikwidowanej wsi Kartoszyno nad Jeziorem Żarnowieckim z siedzibą w Nadolu.
Oficjalna ostatnia nazwa przedsiębiorstwa brzmiała: Elektrownia Jądrowa „Żarnowiec” w budowie w likwidacji w Nadolu[1].
W zamyśle była elektrownia miała stanowić pierwszy krok w realizacji polskiego programu energetyki jądrowej, który obejmował jeszcze wybudowanie Elektrowni Jądrowej „Warta” w miejscowości Klempicz w ówczesnym województwie pilskim[2]. Elektrownia w Żarnowcu docelowo miała się składać z czterech bloków energetycznych napędzanych reaktorami WWER-440 o łącznej mocy ok. 1600 MW.




Przystań jachtowa w Lubkowie nad Jeziorem Żarnowieckim © Nefre


Jezioro Żarnowieckie © Nefre

Jezioro Żarnowieckie (kaszb. Jezoro Żarnowsczé) – jezioro rynnowe w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiecie wejherowskim, na Wysoczyźnie Żarnowieckiej. Powierzchnia 1431 ha, długość 7,6 km, szerokość 2,6 km, maksymalna głębokość 16 m. Przez jezioro przepływa rzeka Piaśnica. Dno jeziora znajduje się poniżej poziomu morza (kryptodepresja).


W drodze © Nefre


Droga szutrowa do Dębek © Nefre

Cztery kilometry drogą szutrową jedziemy nad otwarte morze

Nadmorska miejscowość Dębki © Nefre

Kiedyś wioska rybacka, obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa z jedną z ładniejszych plaż polskiego wybrzeża. Miejscowość Zamieszkana przez kilkudziesięciu stałych mieszkańców. W Dębkach znajduje się kilka XIX-wiecznych chałup rybackich, których z braku czasu nie zdązyliśmy zobaczyć.

Przepompownia Dębki © Nefre

"Przepompownia Dębki" - pompuje wodę pomiędzy Piaśnicą a systemem kanałów Dębkowskich Łąk.
Czasem w tę, czasem w przeciwną stronę wyrównując poziomy.


Pas zieleni w Dębkach © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre

Dotarliśmy nad morze,jest tu bardzo szeroka, piękna, piaszczysta plaża, do której idzie się przez las (ok. 5 min) dzielący ją od zabudowań Dębek.

Rzeka Piaśnica wpływa do Bałtyku © Nefre

Po zachodniej stronie Dębek jest przepiękne miejsce, gdzie rzeka Piaśnica wpada do morza. Niezwykłym jest, że Piaśnieca niemal co roku obiera inną drogę do morza, wijąc się przez plażę. Ujście Piaśnicy to wspaniałe miesce do podziwiania wschodów / zachodów słońca. Kawałek za rzeką idąc na zachód znajduje się słynna plaża naturystów.

Rzeka Piaśnica wpływa do Bałtyku © Nefre


Rzeka Piaśnica i Morze Bałtyckie © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre


Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre



Kajakarze na rzece Piaśnica © Nefre


Z rzeki do morza © Nefre



Plaża w Dębkach nad Morzem Bałtyckim © Nefre


Koniec plażowania © Nefre

Bardzo podobało mi się to miejsce, chętnie bym tam została kilka dni, ale po 40 minutowym odpoczynku wracamy z Dębek, aby kontynuować wycieczkę wkoło jeziora.

Wracamy z Dębek w tle kościół w Żarnowcu © Nefre



Północna strona Jeziora Żarnowieckiego © Nefre



Ujście rzeki Piaśnicy z Jeziora Żarnowieckiego © Nefre


Rzeka Piaśnica © Nefre

W okresie międzywojennym granica polsko-niemiecka biegła wzdłuż rzeki Piaśnicy.

Młyn w Wierzchucinie © Nefre

Młyn na rzece Bychowska Struga, obecnie w budynku znajduje się restauracja.

Droga do Prusewa © Nefre


Dwór „Sześciu Dębów” w Prusewie © Nefre

Dojeżdżamy do zabytkowego dworu w Prusewie otoczonego przez blisko 2 hektarowy park, bogaty w starodrzew, o układzie geometrycznym w części centralnej i angielskim na obrzeżach, to bez wątpienia miejsce o niepowtarzalnym uroku. Rośnie tu między innymi sześć 250-letnich dębów - pomników przyrody, stąd nazwa „Sześć Dębów”.
Dworek już wcześniej odwiedziliśmy i zwiedziliśmy, słoneczną jesienią 2010 roku. Wśród śpiewu ptaków w pięknym otoczeniu miło było odpocząć i napić się kawy w delikatnej porcelanie.
Niestety dzisiaj brama wjazdowa na posesje dworku była zamknięta na kłódkę, nikt nie wie co się stało.


Wjeżdżamy do Bychowa © Nefre



Dwór z II połowy XIX wieku w Bychowie © Nefre

Dojeżdżamy do dworku w Bychowie, w tym miejscu byliśmy kilka razy i nigdy nie mogłam się napić kawy, ponieważ zawsze trafialiśmy na jakąś uroczystość, tym razem było podobnie, obiekt zarezerwowany na kilka dni. Pokręciliśmy się tylko po parku.
Obecny dwór powstał w drugiej połowie XIX wieku, natomiast szczątkowo zachowane budynki znacznie wcześniej w połowie XIX wieku.
W czasie II wojny światowej założenie dworskie, folwarczne i parkowe częściowo zostało naruszone, jednak całkowitej dewastacji uległo w latach 50 - tych i 60 - tych XX wieku.
W 1989 r dworek w bardzo zniszczonym stanie zakupił od gminy Gniewino obecny właściciel Władysław Brzozowski.Budynek został zburzony do fundamentów i na podstawie ekspertyzy budowlanej oraz dokumentacji fotograficznej, zrekomponowany w lipcu 1999 r. Ocalał w oryginalnej wersji portyk z zabytkową balustradą.


Zabytkowy park w Bychowie © Nefre


Mini zoo na terenie parku w Bychowie © Nefre


Mini zoo na terenie parku w Bychowie © Nefre


Parafia rzymskokatolicka św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie © Nefre

Dojechaliśmy do Gniewina, miejscowości, która od 5 do 26 czerwca 2012 w Hotelu Mistral Sport gościła Reprezentację Narodową Hiszpanii podczas Euro 2012. Symbole Euro zdobią miejscowość do dzisiaj, widzieliśmy nawet duże pomalowane kamienie, które miały przypominać piłkę...

Reklama w Gniewinie © Nefre


Reklama restauracji na jednym z domów w Gniewinie © Nefre


Zabytkowy dom w Gniewinie © Nefre


Skwerek w Gniewinie © Nefre


Pamiątki po Euro w Gniewinie © Nefre


Pamiątki po Euro w Gniewinie © Nefre


Rondo im. Kazimierza Górskiego w Gniewinie © Nefre




Wieża widokowa „Kaszubskie Oko” w Gniewinie © Nefre

Podstawą wieży, wybudowanej w kształcie klepsydry, jest kopiec porośnięty roślinami, w którego wnętrzu znajdują się pomieszczenia biurowe, punkt „it”, sprzedaż pamiątek oraz duży hol, w którym prezentowane są różne wystawy i ciekawostki. Całkowita wysokość wieży wraz z iglicą wynosi 44 m. Na platformę widokową wieży możemy się dostać pokonując 212 schodków lub 36 m windą.



Wieża widokowa „Kaszubskie Oko” w Gniewinie © Nefre

Atrakcje kompleksu!
Rekreacyjne elementy „Kaszubskiego oka” to wyposażone w 18 stanowisk pole do mini-golfa, ziemne pole szachowe, plac zabaw w wersji standardowej, w postaci „Statku Piratów” oraz wybudowany z myślą o dzieciach starszych – linowy plac zabaw. Duże zainteresowanie budzą również naturalnych rozmiarów makiety dinozaurów – Triceratopsa i Tyrannosaurusa rex oraz makiety Stolemów -kaszubskich siłaczy! Najnowszą atrakcją obiektu jest ścianka wspinaczkowa, na której można się wspiąć na wysokość 7,4 m


Widok z wieży widokowej w Gniewinie © Nefre

Co można zobaczyć z wieży?
Przede wszystkim przy dobrej widoczności zobaczymy Morze Bałtyckie oraz morenowe wzgórza Jeziora Żarnowieckiego. Można stąd również dostrzec pozostałości po słynnej budowie elektrowni jądrowej. Ciekawostką jest rozległy (122 ha powierzchni) zbiornik górny największej w Polsce elektrowni szczytowo – pompowej oraz farma 21 elektrowni wiatrowych.



Wieża widokowa „Kaszubskie Oko” w Gniewinie © Nefre


Widok z wieży widokowej w Gniewinie © Nefre


Ja na wieży widokowej w Gniewinie © Nefre


Widok z wieży widokowej w Gniewinie © Nefre


Widok z wieży widokowej w Gniewinie © Nefre


Widok z wieży widokowej w Gniewinie © Nefre


Lisewski Dwór w Lisewie © Nefre

Ponieważ lubimy miejsca z przeszłością, z atmosferą oraz niepowtarzalnym wnętrzem z Gniewina zamiast do Nadola zdecydowaliśmy na odwiedzenie Lisewskiego Dworu."Lisewski Dwór”, to nasze nowe odkrycie na naszym szlaku zagubiony miedzy Gniewinem, a Wejherowem, miejsce osobliwe i urokliwe.
Od paru lat miejsce to przyciąga zwolenników odpoczynku w kameralnym wnętrzu i wielbicieli wykwintnej kuchni. Decydujemy się na chwilę odpoczynku w tak romantycznym miejscu i zamawiamy kawę oraz herbatę


Wnętrze dworu w Lisewie © Nefre


Wnętrze dworu w Lisewie © Nefre


Wnętrze dworu w Lisewie © Nefre


Lisewski Dwór w Lisewie © Nefre

Lisewski Dwór wziął swoją nazwę od polskiej rodziny Lisewskich, założycieli Lisewa z XV w., rodu pieczętującego się herbem Leliwa Pomorska.

Taras w Lisewskim Dworze © Nefre



Kolorowa mozaika na podłodze w Lisewskim Dworze © Nefre


Nagrobek byłego właściciela dworu © Nefre


Altanka ślubów w parku Lisewskiego Dworu © Nefre

Coż mogę napisać - Hotelik i restauracja „Lisewski Dwór” to namacalny dowód, jak pasjonaci mogą zmieniać zastaną rzeczywistość. Z dawnego popegeerowskiego obiektu, który – wydawałoby się, ma już dawno za sobą minione bezpowrotnie lata świetności, zrewitalizowano w ciągu kilku lat dawny dwór, przywracając mu zagubiony po wojnie blask.

W kierunku Wejherowa © Nefre


Pakujemy się do odjazdu © Nefre

Dojechaliśmy do punktu startowego, pakujemy rowery i wracamy do domu.:))))
Kategoria REKREACJA


  • DST 32.00km
  • Teren 18.00km
  • Czas 02:00
  • VAVG 16.00km/h
  • Temperatura 22.0°C
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

ROWEROWA ŚRODA DLA KOBIET

Środa, 29 maja 2013 · dodano: 29.05.2013 | Komentarze 9

W dzisiejszej rowerowej środzie wzięło udział sześć Rowerzystek (w tym cztery nowe Panie).Nasza trasa przebiegała - Tczew, Rokitki, Śliwiny, Zwierzynek, Owczarki, Rokitki, Tczew. Pogoda i humory dopisywały... było sympatycznie.W leśnej trasie spotkałyśmy Fruzię i Jarka. Dziekuję koleżankom za wspólne kręcenie.... po powrocie do Tczewa zrobiłam sobie jeszcze małe kółeczko dookoła miasta-to był mały trening przed czwartkową wycieczką.

Dzisiejsza leśna trasa © Nefre


Na rozdrożu © Nefre


Moja dzisiejsza grupa rowerowa © Nefre


  • DST 14.00km
  • Teren 7.00km
  • Czas 01:00
  • VAVG 14.00km/h
  • VMAX 22.00km/h
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

PO OKOLICY

Niedziela, 26 maja 2013 · dodano: 26.05.2013 | Komentarze 7

Weekendowe rowerowe plany były bardzo ambitne i zaplanowane już dawno. Deszczowa aura wszystko zepsuła i plany trzeba było zmienić. Jednak dzisiaj zanim poszliśmy do naszych mam świętować ich dzień, udało nam się wyjechać na krótką wycieczkę po okolicy.

Za miastem © Nefre


Dmuchawce © Nefre


Leśne kwiatki © Nefre


Żółte jak słońce © Nefre
Kategoria REKREACJA


  • DST 13.00km
  • Czas 00:40
  • VAVG 19.50km/h
  • VMAX 22.00km/h
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

ROWEROWE ŚRODY DLA KOBIET

Środa, 22 maja 2013 · dodano: 22.05.2013 | Komentarze 5

Dzisiaj miało odbyć się spotkanie rowerowe dla kobiet, ale przed godziną 18 zaczęło grzmieć spadł deszcz i znacznie się ochłodziło, wiadomo było, że nikt nie przyjedzie na rower. Ja, co prawda wyjechałam sobie w mżawce dookoła osiedla i dalej przez nasze miasto zajechałam nad Wisłę następnie pojechałam odebrać paczkę z paczkomatu, ponieważ dzisiaj przysłali mi moją nową lampkę przednią do roweru firmy Sigma.

  • DST 40.00km
  • Teren 20.00km
  • Czas 03:00
  • VAVG 13.33km/h
  • Temperatura 25.0°C
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

NAD JEZIORKO

Niedziela, 19 maja 2013 · dodano: 21.05.2013 | Komentarze 5

Po sobotniej jeździe niedzielny poranek był bardzo leniwy, ale piękna pogoda zmobilizowała nas do wyjazdu nad jezioro. Wysłałam sms-y z informacją o wycieczce do znajomych, na zbiórkę stawiło się siedem osób.Po raz pierwszy jechał dzisiaj z nami Lech - mąż Mirki. W drodze nad jeziorko spotkaliśmy Maćka, który jechał w kierunku jeziora Zduńskiego i w drodze powrotnej dołączył do nas na leniuchowanie nad jeziorem w Siwiałce. Było miło i sympatycznie, dziękuję wszystkim za wspólne kręcenie.

Jedziemy nad jeziorko © Nefre


Ja i Mirka © Nefre


Spotykamy Maćka na leśnej asfaltówce © Nefre


Odpoczynek w Wędkowach © Nefre


Dojeżdżamy do Siwiałki © Nefre


Relaks nad jeziorkiem © Nefre


Relaks nad jeziorkiem © Nefre


Relaks nad jeziorkiem © Nefre


Wracamy do domu © Nefre
Kategoria REKREACJA


  • DST 100.00km
  • Teren 5.00km
  • Czas 05:00
  • VAVG 20.00km/h
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

MEWIA ŁACHA

Sobota, 18 maja 2013 · dodano: 20.05.2013 | Komentarze 12

Pogoda wymarzona na wycieczkę nad morze, długo się zastanawialiśmy gdzie – Jantar, Mikoszewo czy może Świbno. Padło na tą ostatnia miejscowość, ponieważ po pierwsze nigdy nie byliśmy tu na plaży i warto w końcu zrobić rekonesans, po drugie chciałam odwiedzić rezerwat „Mewia Łacha”- z myślą, że zobaczę chociaż jedną foczkę w naturalnym środowisku. W drodze powrotnej w Kiezmarku złapała nas nawałnica, lał deszcz i wiał porywisty wiatr z daleka gdzieś nad Gdańskiem szalała burza. Na szczęście udało nam się schować na przystanku autobusowym, po deszczu mogliśmy kontynuować podróż, jednak w miejscowości Długie Pole została zerwana przez wichurę linia energetyczna, ponieważ droga była zamknięta dla ruchu niestety musieliśmy zrobić kółko. Do domu wróciliśmy około 22…(dwie godziny spóźnienia)… , ale i tak było super, oczywiście szczegóły poniżej w foto relacji.
Plaża w Świbnie- wejście nr 4 © Nefre


Plaża w Świbnie © Nefre

Plaża w Świbnie jest szeroka, woda czysta no i oczywiście mało ludzi i o to chodziło...

Plaża w Świbnie © Nefre


Plaża w Świbnie © Nefre


Piaseczek © Nefre


Moja kąpiel - woda zimna... brrr © Nefre


Gotowa do drogi powrotnej © Nefre


Asfaltówka przez las © Nefre

Z plaży jedziemy szlakiem zielonym w stronę rezerwatu

Niedaleko ujścia Wisły © Nefre

W tym miejscu zostawiłam rower oraz mojego męża, który był zmęczony upałem nie miał ochoty iść na "Mewią Łachę"

Stacja meteorologii w Świbnie © Nefre


Jeziorko bobrowe w Świbnie © Nefre


Ścieżka edukacyjna © Nefre


Widok na Wisłę z punktu widokowego © Nefre


Wejście do rezerwatu "Mewia Łacha" © Nefre

Rezerwat przyrody "Mewia Łacha", utworzony w 1991 roku, znajduje się w północno-wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej, zajmując powierzchnię 19 ha. Północną i zachodnią jego granicę stanowi morze, od strony południowej przylega do nadmorskiego boru sosnowego, a od wschodniej - do ujściowego odcinka Wisły Przekop. Pozostała część rezerwatu, o powierzchni 131 ha, znajduje się po drugiej stronie Wisły koło wsi Mikoszewo. Celem ochrony jest zachowanie: kolonii lęgowych rzadkich gatunków rybitw, miejsc lęgowych, odpoczynku i żerowania ptaków siewkowych, blaszkodziobych i innych, charakterystycznej roślinności oraz krajobrazu stożka ujściowego Wisły wraz z całą dynamiką naturalnych procesów deltowych wielkiej rzeki nizinnej.

Ścieżka edukacyjna © Nefre


Ja na ścieżce rezerwatu - w tle Wisła wpływająca do morza © Nefre


Ścieżka ekukacyjna © Nefre


Obserwacja fok © Nefre

Kiedy doszłam do końca ścieżki edukacyjnej ujrzałam dwie osoby, które stały przy lornetkach i coś obserwowały. To „coś” to były foki, tego dnia na małą wysepkę wyszło ich około 30 (rekordowa ilość to 60 sztuk). Okazało się że, Pani Ewelina i Pan Dawid należą do Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING. Dzięki nim mogłam zaobserwować życie fok w naturalnym środowisku ich zachowanie, zabawy oraz zaloty. Pani Ewelina dużo mi opowiadała o życiu tych zwierząt w naszym morzu. To było niesamowite przeżycie, takie safari w Polsce… Dziękuję za przemiłą pogadankę o zwierzątkach i ptakach, które zamieszkują rezerwat.
Jeżeli kiedykolwiek pojedziecie do rezerwatu koniecznie trzeba zabrać lornetkę, ponieważ gołym okiem nie zobaczycie fok, no chyba, że akurat będzie Pani Ewelina i Pan Dawid lub inny pracownik firmy „KULING”.



Wylegujące się foki na wysepce © Nefre


Obserwacja fok © Nefre


Zespół Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING © Nefre


Mewia Łacha z lotu ptaka - Świbno © Nefre

Tą pocztówkę dostałam w prezencie od Zespołu Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING.

Zespół Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING z tyrystami © Nefre


W tym miejscu stała nowa wieża widokowa - niestety przed oddaniem do użytku została spalona © Nefre

W tym roku na tym miejscu pobudowano nową wieżę widokowa - niestety przed oddaniem do użytku została spalona. W zamian ma powstać metalowa wieża

Rezerwat "Mewia Łacha" © Nefre


Zapraszamy do "Mewiej Łachy" © Nefre

Grupa Badawcza KULING zaprasza latem rodziny z dziećmi na pogadanki o ptakach, które żyją w rezerwacie.

Na końcu szlaku © Nefre


Na końcu szlaku © Nefre


Sklep w Kiezmarku - ostatnie zakupy © Nefre


Po ulewie - jedziemy dalej © Nefre


Długie Pole -zerwana linia energetyczna uniemożliwia nam jazde © Nefre


Dojechaliśmy do Długiego Pola i niestety mieliśmy pecha, ponieważ przez wichurę została urwana linia energetyczna, kable leżały na ulicy, a strażacy zabarykadowali przejazd. Niestety siła wyższa…. tak bywa. Byłam świadkiem buntu mieszkańców, którzy chyba byli z ciemnogrodu i wyzywali strażaków, że jakim prawem oni nie mogą dojść do swoich domów. Jakby nie wiedzieli, czym grozi zetknięcie się człowieka z prądem, szok, jednej babie zwróciłam uwagę i chyba jej poszło w pięty, bo się zamknęła. My nie patrząc na nic postanowiliśmy objechać tą miejscowość przez Trutnowy i Osice. Szczęśliwie dojechaliśmy do domu około godziny 22….. Dzień pełen wrażeń, ale bardzo sympatyczny…

  • DST 21.50km
  • Teren 5.00km
  • Czas 01:29
  • VAVG 14.49km/h
  • VMAX 25.00km/h
  • Temperatura 22.0°C
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze

PRZED SNEM

Czwartek, 16 maja 2013 · dodano: 17.05.2013 | Komentarze 6

Około 19.30 postanowiłam pojeździć na rowerze. Wybrałam się ścieżką rowerową w stronę Lubiszewa, potem na Śliwiny i do Tczewa. Cudowny ciepły wieczór, zapach bzu, godowy świergot ptaków w końcu uzmysłowił mi, że to maj, prawdziwy maj….. Wieczór zakończony wizytą u rodziców, było wesoło i sypmatycznie....))))

Zachód słońca © Nefre

Niesamowity widok, przez chwilę stałam i gapiłam się w niebo...

Lubiszewo z innej strony © Nefre


Na wsi © Nefre


Rzepakowe pola © Nefre
Kategoria REKREACJA, SAMOTNIE


  • DST 25.00km
  • Czas 02:00
  • VAVG 12.50km/h
  • VMAX 17.00km/h
  • Temperatura 20.0°C
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

ROWEROWE ŚRODY DLA KOBIET

Środa, 15 maja 2013 · dodano: 15.05.2013 | Komentarze 9

W dzisiejszej rowerowej środzie wzięło udział sześć Rowerzystek.Nasza trasa przebiegała wkoło mostów. Pogoda i humory dopisywały... było sympatycznie. Dziekuję koleżankom za wspólne kręcenie....

Przejazd przez most © Nefre


Nasza dzisiejsza grupa © Nefre


Fotka z konikami w Starej Wiśle © Nefre


Dziewczyny w trasie © Nefre


Humory dopisywały © Nefre


Drogi przez pola © Nefre


Przez most knybawski © Nefre


W stronę Tczewa © Nefre


  • DST 13.50km
  • Czas 01:30
  • VAVG 9.00km/h
  • VMAX 20.00km/h
  • Aktywność Jazda na rowerze

PÓŹNYM POPOŁUDNIEM

Niedziela, 12 maja 2013 · dodano: 12.05.2013 | Komentarze 2

W niedziele - późnym popołudniem, pojechaliśmy stałą trasą doodkoła miasta. Nic szczególnego się nie wydarzyło, dzisiaj bez fotek...
Kategoria REKREACJA


  • DST 61.50km
  • Czas 04:00
  • VAVG 15.38km/h
  • VMAX 22.00km/h
  • Temperatura 17.0°C
  • Sprzęt SREBRNA STRZAŁA
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

WYCIECZKA DO BORÓWNA

Sobota, 11 maja 2013 · dodano: 11.05.2013 | Komentarze 6

Dzisiejsza wycieczka miała prowadzić nad jezioro Zduńskie, jednak po wczorajszym deszczowym piątku mieliśmy obawy, co do jakości leśnych dróg. Wybraliśmy się w kierunku Sobowidza, następnie pojechaliśmy nad jezioro Borówno Wielkie, gdzie chwileczkę odpoczęliśmy. W drodze do Tczewa złapał nas wiosenny deszczyk. W sobotniej wyprawie towarzyszyli nam Mirka i Marek, było sympatycznie…

Rowerzyści w drodze © Nefre


Krótki postój © Nefre


Budowa nowej ścieżki rowerowej w Sobowidzu na starym nasypie kolejowym © Nefre

Gmina Trąbki Wielkie rozpoczęła budowę następnej części szlaku pieszo-rowerowego o nazwie „Szlak Cysterski”. Obecna gotowa trasa ma około 3 km i biegnie od Pszczółek do Żelisławek. W przyszłości szlak kończyć się będzie w Skarszewach. Trasa biegnie na byłym nasypie kolejowym wśród pół i lasów. Łączna długość szlaku wynosić będzie około 20 km.


Rozmowa z miejscowymi © Nefre


Nad jeziorkiem w Sobowidzu © Nefre


Nad jeziorkiem w Sobowidzu © Nefre


Droga w Rościszewie © Nefre


Klimatyczne domy © Nefre


Chata kociewska - tzw "Poniatówka" © Nefre


Opuszczone gospodarstwo w Mirowie © Nefre


Nad jeziorem Borówno WIelkie © Nefre


Nad jeziorem Borówno WIelkie © Nefre


Powrót do domu © Nefre
Kategoria REKREACJA